PoliNPUD

POLSKA SIEC UZYTKOWNIKÓW NARKOTYKÓW

PoliNPUD

Witajcie!

To że w ogóle musimy poruszyć taki temat jak wolność do rozporządzania swoim ciałem w XXI wieku to wstyd.Prohibicja to wymysł rasistów i despotów żeby rządzić i dzielić biednych,imigrantów i kogo akurat spodoba się władzy. Nie dajmy się zwariować! Czy przestepstwem jest zapalenie skreta z marihuana czy zażycie dawki kokainy kiedy jest się dorosłym i świadomym?Naprawde nie mamy dzis innych problemów?

Tak zwana wojna z narkotykami dawno już została uznana za pomysł czysto ideologiczny bez żadnych podstaw naukowych.Krzywdy jakich doznają ludzie uzależnieni jak i zażywający rekreacyjnie narkotyki nie wiążą się w większości z substancją a nielegalnoscią tejże. Trafiają do więzienia, umierają przez zażycie zanieczyszczonej ,ulicznej wersji narkotyku, zaczynają używać  jako nieletni. Żadna z tych rzeczy by się nie zdarzyła gdyby narkotyki były sprzedawane legalnie,dorosłym pod okiem farmaceutów i gdyby zażywanie ich było społecznie akceptowane .Tak jak picie alkoholu.Czy prohibicja alkoholowa w USA naprawde nic nas nie nauczyła? Wszystkie naukowe badania obnażają okrutne oblicze kryminalizacji narkotyków-my stawiamy tezę że to kryminalizacja powodu większość  problemów z jakimi mierzą się ludzie używający. .

Ostra walka z narkotykami to tak naprawdę wojna z ludźmi zażywającymi narkotyki ./

Ta wojna nie dała NIC. Wywołała tylko więcej biedy,nieszczęść i zła. 

Komu zależy by ta głupia ,niesprawiedliwa i nieskuteczna polityka była kontynuowana?Wielkim kartelom narkotykowym i firmom farmaceutycznym .Skorumpowanym politykom i nieudolnym populistom. 

Wojna z narkotykami produkuje tylko ofiary. Depenalizacja wyjściem z sytuacji

A tymczasem pozostaje nam Redukcja Szkód jako podejście minimalizujące zarówno koszty jaki i  straty. Tak koszty bo dzięki redukcji szkód mniej osób potrzebuje pomocy panstwa,więcej osób zaczyna być płatnikami podatków. Wobec wydatków na kryminalizację(policja,sądy,więzienia) wydatki na redukcję szkód i edukacje są jak mrówka przy słoniu. Ten kosztowny słoń nie działa! Za to niedofinansowana mrówka potrafi zrobic wiecej niz tylko uratować nasze podatki. Redukcja szkód ratuje ludzkie życie! Nie w hipotetycznej przyszłości ,jeśli/kiedy przestaniesz brać tylko Tu i Teraz nie wymagając nic w zamian.Taka pomoc ,bezwarunkowa i konkretna ratuje życie ,godność i człowieczeństwo.

My kobiety(i mężczyźni) zażywający narkotyki,w Polsce i na świecie właśnie tego się domagamy.Uznania że zasługujemy na godne życie ,chcemy by nasze człowieczeństwo i nasze prawa były uznane i przestrzegane.

Nie dajmy sie manipulowac! Myślmy sami za siebie.

Myślę ! Czuję! Decyduję!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s